New feature: female translation - MUST READ.

Translation status

Strings451
94.7% Translate
Words23353
85.1%
- Approved
- Good
- Failing checks
- Needs editing

Other components

Project Translated Words Review Checks Suggestions
Wild Mage Additions
93.1% 75.6% 4.6% 2 0 Translate
WeiDU example
100.0% 100.0% 0.0% 0 0 Translate
- Approved
- Good
- Failing checks
- Needs editing
When User Action Detail Object
7 months ago None Committed changes Infinity Engine/Ascension - Polish
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Niebezpieczeństwa, na jakie Mazzy Fentan była narażona, gdy <CHARNAME> towarzyszył jej w podróży, nie zdusiły w niej żądzy przygody. Przeciwnie, nie minęło wiele czasu od wydarzeń w Tetyrze, a już sformowała grupę niezłomnych herosów zwących się Rycerzami Fentan, o której z czasem zaczęły krążyć opowieści w całych Krainach. Starali się oni uczynić świat bezpieczniejszym, broniąc zagrożone miasta przed atakami paskudnych trolli, ratując starożytne lasy przed hordami krwiożerczych orków, czy mierząc się z niegodziwym smokiem w jego własnym leżu. Legenda o wyczynach grupy była wiecznie żywa, a o samej Mazzy mówiono, że gdyby męstwo można było mierzyć w centymetrach, Mazzy miałaby ze sześć metrów wzrostu. Mimo tylu zagrożeń, jakim musiała stawić czoła, Mazzy umarła w spokoju dożywając sędziwego wieku. I mimo iż nie zamieszkała nigdzie na stałe i nie doczekała się dzieci, jej imię i dziedzictwo będzie trwało przez następne pokolenia w czynach jej następców.
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Chociaż Kryzys z Pomiotami Bhaala dobiegł końca, Korgan Krwawy Topór kontynuował życie pełne przemocy, wykazując się brutalnością, gdzie tylko mógł. Objął dowodzenie na całym klanem krasnoludów, zabijając w tajemnicy ich przywódcę, tylko po to, by użyć ich jako narzędzia zemsty na wybranym przez siebie celu. Mógł spokojnie dożyć swych dni w luksusie, lecz jego żądza krwi była niewyobrażalna i ku zdumieniu mieszkańców Krain wyruszył ze swoimi ludźmi w głąb Podmroku. Ślepa furia członków jego klanu sprawiła, że udało im się zaskoczyć same mroczne elfy, lecz utrzymanie terytorium na ziemi tych niegodziwych istot to jak proszenie się o śmierć. Ostatni raz widziano Korgana wbijającego swój topór w gardło arcykapłanki Lolth, śmiejącego się przy tym do rozpuku. W krasnoludzkich legendach uwieczniono ten heroiczny obraz, nazywając krwawą żądzę Korgana krucjatą. Widocznie historia woli bohaterów, a nie szaleńców.
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Keldorn Firecam sądził, że wraz z przygodami, jakie on i <CHARNAME> przeżyli razem, jego czynna kariera zarówno jako poszukiwacza przygód, jak i członka Zakonu Promiennego Serca dobiegła końca. Postanowił przejść na emeryturę i zamieszkać w Athkatli w nadziei na spokojne dożycie starości. Obowiązek zmusił go jednak do działania jeden ostatni raz, gdy Amn zostało najechane przez armię olbrzymów. W dniu swoich sześćdziesiątych urodzin Keldorn miał za zadanie obronić wraz z pięcioma rycerzami strategicznej przełęczy do momentu przybycia głównych sił amnijskich. Stary paladyn wykonał zadanie, jednak jego rany okazały się zbyt poważne i poległ owego dnia w bitwie. Jego towarzysze byli świadkami, jak z nieba spada na pole bitwy ręka Torma, zabierając martwego Keldorna ze sobą. Od tej pory wizjom bóstwa towarzyszyła sylwetka niezłomnego rycerza w lśniącej zbroi, stojącego po prawicy swego pana.
8 months ago ALIENQuake Committed changes Infinity Engine/Ascension - Polish
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Lata po Kryzysie z Pomiotami Bhaala okazały się dla Jaheiry łaskawe. Nie można o nich powiedzieć, by były spokojne, ale związek jaki <CHARNAME> i ona stworzyli sprawił, że byli w stanie przetrwać najtrudniejsze wyzwania. Ich uczucie było nierozerwalne i chociaż obowiązek lub przygoda mogły ich na pewien czas rozdzielić, zawsze do siebie wracali. Przyjaciele nie mogli się nadziwić trwałości ich miłosnej więzi, mając szczególnie w pamięci fakt, iż <CHARNAME> nie był na początku ulubieńcem Jaheiry. Na wspomnienie tych dni półelfka chichocze tylko niczym nastolatka – w końcu przemierzyli wzdłuż i wszerz Piekło i skoro sami bogowie nie zdołali ich rozdzielić, czymże są dla nich miesiące i kilometry rozłąki? Jaheira została wielką bohaterką i mediatorką, działając z sukcesami w Neverwinter, Rashemenie, na południowych stepach, a nawet w dżunglach Chultu. Żyła długo i intensywnie i choć <CHARNAME> nie zawsze był u jej boku, dzieląc się z nią swymi zwycięstwami, to tak naprawdę na zawsze pozostali razem.
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Wydarzenia związane z Kryzysem z Pomiotami Bhaala wpłynęły mocno na Jaheirę. Jej obowiązkiem jako druida była ochrona przyrody i dbanie o zachowanie równowagi na świecie, a przygody, jakie ona i <CHARNAME> wspólnie przeżyli, przyniosły ze sobą wielkie zmiany i zachwianie tej równowagi, co wywołało w niej uczucie ogromnej straty. Pozostała jednak niezłomną orędowniczką wartości, w które wierzyła, działając czasem ręka w rękę ze swoimi dawnymi towarzyszami, Harfiarzami. Pozostała jednak czujna i wyobcowana, nie zostając nigdy na dłużej w jednym miejscu. Niektórzy twierdzą, że sama Alustriel Srebrnoręka przekonała Jaheirę, by ta założyła własną organizację, która z czasem przyćmiłaby dokonania Harfiarzy. Inni uważają, że poległa w bitwie z demiliszem plugawiącym północne lasy. Jakikolwiek los ją spotkał, nie wróciła już nigdy do Tethyru ani na Wybrzeże Mieczy.
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
A co słychać u naszej wiecznie uśmiechniętej Imoen? Przez wiele lat żyła w cieniu swego brata, Dziecka Bhaala o imieniu <CHARNAME>. Mimo iż wiele wycierpiała w czasie ich wspólnych przygód, jej wola nigdy nie została złamana. Uwolniwszy się od dziedzictwa swego ojca, zaczęła życie na własny koszt i na krótko wróciła do Candlekeep. Jej ogromne zdolności magiczne pozwoliły jej w pełni docenić zasoby wielkiej biblioteki. Mimo to wydała jej się ona mniejsza, niż zapamiętała ją z dzieciństwa, w związku z czym dość szybko ruszyła dalej. Imoen używała wielu imion, była też bohaterką wielu opowieści, z których najsłynniejszą jest ta o opróżnieniu kieszeni samego Khelbena „Czarnokija” Arunsuna, co sprawiło, że uganiał się za nią bezskutecznie przez cztery miesiące po całym Faerûnie. Kolejna plotka głosi, że założyła gildię złodziei, działającą na całym Wybrzeżu Mieczy, od Nashkel po Neverwinter. Zapytana jednak o każdą z tych historii, Imoen wzrusza tylko ramionami, odpowiadając z uśmiechem: „Hej, to przecież ja, Imoen”.
8 months ago Piotr Wiankowski New translation Infinity Engine/Ascension - Polish
Edwin Odesseiron zyskał niemałą sławę podczas podróży z Dzieckiem Bhaala o imieniu <CHARNAME>. Sławę tę wykorzystywał nad wyraz często w kolejnych latach swego życia, zyskując z czasem wystarczająco duże wpływy, by podporządkować sobie Czerwonych Magów i stać się ich najpotężniejszym przywódcą w najnowszej historii. Jak się okazało, jego władza była krótkotrwała, gdyż został obalony ledwie kilka dni później. Taki już los zdobywców Thay, którzy praktycznie ustawiają się w kolejce po władzę. Jego jedynym znanym wyczynem, po tym, jak stracił swą pozycję, była bitwa z samym Elminsterem z Cienistej Doliny. Były to doprawdy krótkie zmagania, które zakończyły żywot wielkiego Edwina Odesseirona w Krainach. Z kolei Edwina ma się całkiem dobrze, prowadząc tawernę we wspaniałym Waterdeep. Powiadają, że wyjątkowo zgorzkniała z niej kobieta.
8 months ago None Committed changes Infinity Engine/Ascension - Polish
Browse all translation changes

Customize download

Statistics

Percent Strings Words
Total 451 23353
Translated 94.7% 427 19867
Review 0.0% 0
Failing check 0.0% 0

Last activity

Last change Sept. 22, 2018, 7:38 a.m.
Last author Piotr Wiankowski

Activity in last 30 days

Activity in last year